PROJEKTOWANIE

Zanim powstanie ogród…

Zapraszam Cię do mojego pachnącego zielenią świata, poczytaj co oferuję i napisz czego Ty potrzebujesz…

 

Projekt ogrodu

Projektuję ogrody duże i małe, proste i fantazyjne, dzikie i ujarzmione… Jaki ma być Twój? Opowiedz mi o tym, a ja nadam formę Twoim wyobrażeniom i skrystalizuję je w postaci projektu.

Projekty, które tworzę powstają w oparciu o zebrane od Ciebie informacje, dotyczące Twoich oczekiwań, upodobań, preferencji i ograniczeń.

Po uzupełnieniu przez Ciebie formularza z pytaniami podstawowymi oraz przesłaniu zdjęć terenu, przedstawię Ci ofertę zawierającą cenę oraz terminy wykonania poszczególnych etapów projektu.

To Ty zdecydujesz w jakim stopniu się zaangażujesz w tworzenie projektu i jaki chcesz mieć wpływ na jego kształt.

Zaczynając od

– minimalnego, ale niezbędnego udziału – poprzez udzielenie odpowiedzi na podstawowy zakres pytań,

– poprzez poszerzony zakres pytań i szczegółowe na nie odpowiedzi oraz akceptację poszczególnych etapów projektowych,

– aż po czynne uczestniczenie w całym procesie tworzenia projektu, ze mną w roli mentora i wykonawcy technicznej strony projektu (o tym poniżej).

Projekty wykonuję w programie Gardenphilia, możemy więc “odwiedzić” Twój przyszły ogród podróżując w czasie, a więc o każdej porze roku oraz w różnej jego fazie rozwoju – zaraz po wykonaniu i np. za 10 lat… odbywając wirtualny spacer.

Mentoring przy samodzielnym tworzeniu projektu

Czynny udział w tworzenie projektu może mieć kilka płaszczyzn oddziaływania.

Po pierwsze możemy wspólnie stworzyć ogród całkowicie szyty na miarę, gdyż możesz tutaj mieć wpływ na każda linię w ogrodzie, każdą roślinę jaka się w nim pojawi.

To będzie Twój projekt, Twój ogród wykonany pod okiem doświadczonego projektanta.

Po drugie, być może jesteś w takim puncie swojego życia, że potrzebujesz poczuć swoją siłę sprawczą, swoją moc tworzenia i wpływania na rzeczywistość.

Możemy więc wspólnie przejść drogę tworzenia twojego ogrodu i jednocześnie budowania Twojego poczucia sprawstwa, Twojej samooceny, a przede wszystkim radości i satysfakcji czerpanych z procesu tworzenia…

Tutaj wystąpię w obu rolach zawodowych jakie pełnię na co dzień – mentora przy tworzeniu projektu, jako architekt krajobrazu oraz psychologa – przy budowaniu Twojej wewnętrznej siły.

Po trzecie tworzenie projektu ogrodu może też być sposobem na odstresowanie się, na relaks…

Gdy na co dzień zaprzątają Cię sprawy, które drenują Twoje wewnętrzne siły i powodują stres oraz narastanie wewnętrznego napięcia, to przeniesienie się do krainy ogrodów, może być sposobem na redukcję stresu dnia codziennego. Będziesz tworzył swój zielony świat, poznawał rośliny, ich specyfikę, wymagania i walory. Poszukiwał tych, które są odpowiedzią na Twoje potrzeby piękna, smaku, zapachu, dotyku i dźwięku.

Mentoring przy samodzielnym wykonywaniu ogrodu

Projekt, który wykonam ja, lub który wykonamy wspólnie możesz samodzielnie, przy moim wsparciu, przenieść w teren.

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu ogrodów pozwala mi pokierować Tobą w procesie budowania ogrodu, tak aby był to proces przewidywalny i satysfakcjonujący.

Podpowiem od czego zacząć, co i jak wykonać samemu, a co lepiej powierzyć profesjonaliście. Pomogę zaradzić również niespodziankom, które z pewnością pojawią się w trakcie prac.

Samodzielne budowanie ogrodu to proces czynnej hortiterapii. Pozwoli Ci on poczuć siłę sprawstwa, radość, spełnienie, a także odbudować się po kryzysie psychicznym.

Oczywiście dodatkowym i ważnym skutkiem będą oszczędności części wydatków związanych z założeniem wymarzonego ogrodu.

Zapraszam Cię do kontaktu

Aneta