Ogród tarasów w śródziemnomorskim klimacie…

Ogród tarasów w śródziemnomorskim klimacie…
Koncepcja: Ogród, w którym wyraźnie widać dominację człowieka nad naturą, bezpośrednio otoczony jest dziką przyrodą, która „wdziera” się do niego zewsząd.
Opracowywana część ogrodu w głównej mierze przyjmie charakter śródziemnomorski, stąd jako najważniejszą porę roku uznano lato. Będzie to ogród tarasów umiejscowionych w różnych częściach ogrodu otoczonych bujną roślinnością.
Główny element ogrodu to sadzawka wraz z wodospadem i strumieniem. Powstanie ona z przedłużenia murku oporowego biegnącego z tarasu wschodniego. Sadzawka w stylu formalnym, włoskim (prosty kształt i forma, niewielka ilość roślin, gładka powierzchnia wody), bardziej przypomina basen niż oczko wodne, ale „zbiera” wodę wprost z przyrody: wodospad i strumień – oba w naturalnym stylu.
Śródziemnomorski klimat wprowadza też ogród różany z wodotryskiem usytuowany przy wschodnim tarasie.
Formalny kształt przyjął również trawnik wyznaczony przez opaskę z płyt kamiennych, otoczony bujną roślinnością, której dobór też nie był przypadkowy: lawenda, bukszpan, zioła, róże, jałowce, piwonie, a przede wszystkim kwitnące i pachnące pnącza, wszystkie one przywołują nastrój gorącego południa.

wodospad_z_sadzawka plan_podstawowy wodotrysk