Ogród rodzinny

Ogród położony na „dojrzałym” osiedlu, stąd otoczony wysoką roślinnością tworzącą jego solidne ramy. W samym ogrodzie rośnie już kilka większych okazów, które będą stanowiły szkielet nowego ogrodu. Projektowany ogród ma formę geometryczną, uporządkowaną, co podkreśla też roślinność, której różnorodność ograniczono do minimum.
Nowy ogród będzie się składał z następujących stref:
1- Frontowa (pozostawiona bez zmian)
2- Plac centralny
3- Królestwo dzieci,
4- Kącik relaksu z sauną
5- Mini sad
6- Kącik z ogródkami
7- Gospodarcza

Nasadzenia w ogrodzie mają charakter uporządkowany poprzez sekwencyjne sadzenie drzew: czerwonolistne śliwy, srebrne świerki kłujące, sosny himalajskie i drzewka owocowe oraz grupowe krzewów i bylin :azalie, tawuły, sosny, pięciorniki ,lawendy, tiarelle, żurawki itp. Ogród utrzymano w kolorze głównie zielonym z dodatkiem fioletu, bieli, bordo i domieszką żółtego.
Kolor żółty na stałe pojawił się w postaci kilku punktów- iglaków, gości on też w ogrodzie przejściowo:
– na wiosnę- zakwitają forsycja, oraz żonkile,
– w lecie- zakwita pięciornik o kolorze łososiowo-żółtym, który jest barwnym kontrastem dla lawendy,
– na jesień niektóre liście przyjmują różne odcienie koloru żółtego.
Ogród delikatnie zmienia się przez cały rok. Stały element stanowią tutaj występujące w przeważającej ilości rośliny iglaste, w większości w kolorze zielonym, stały w sezonie wegetacyjnym- kolor czerwony dają nam drzewa śliwy oraz bylinowe liście żurawki.
Na wiosnę poza wczesnymi akcentami w kolorze żółtym- żonkile i forsycja, pojawi się biel tawuł, świdośliwy, tiarelli i kwitnących drzewek owocowych, a następnie intensywny kolor azalii japońskich i rododendronów
Lato będzie najbardziej barwne, gdyż zakwitną pięciorniki w kontraście z lawendą, budleja, powojnik, ostróżki oraz hortensje, ważny element będą też stanowiły kwitnące aż do zimy trawy. Wszystkie wymienione tutaj rośliny będą zdobiły ogród kwiatami aż do późnej jesieni.
Ogród ma też cechy użytkowe, bowiem wśród roślin ozdobnych posadzono też kilka smakołyków dla dzieci: maliny, borówkę amerykańską i poziomki oraz warzywa i zioła w kamiennych ogródkach.
aksonometria_rybczynska

rzut_rybczynska