Niezwykły ogród Pani Doroty

Niezwykły ogród Pani Doroty
Właścicielka ogrodu pragnęła, aby jej ogród był inny niż wszystkie. Zawierał dużo niezwykłych roślin i miejsc, do których będą prowadziły zawiłe ścieżki, kwitł przez cały rok, posiadał elementy różnych stylów ogrodowych, był odizolowany od zewnątrz oraz spełniał oczekiwania wszystkich jego użytkowników.
Koncepcja ogrodu oparto na miękkich liniach okręgów oraz łuków, jednakże wprowadzono również kilka prostych linii równoległych i prostopadłych do budynku, które porządkują projekt. Głównym elementem ogrodu jest niezwykły, bo suchy potok, który dzieli przestrzeń na ogród dla duszy i ogród dla ciała, ale jednocześnie scala ogrody tematyczne- jest ich częścią wspólną. „Suchy potok” oprócz funkcji symbolicznej, pełni również funkcję użytkową – jest on ścieżką, która przebiega wzdłuż poszczególnych części ogrodu:
– pogodnego ogrodu romantycznego w stylu angielskim,
– stonowanego ogrodu wyciszenia w stylu japońskim,
– leśnego ogrodu relaksu w stylu naturalistycznym,
to wszystko w ogrodzie dla duszy oraz przy
– użytkowej części z sadem i grządkami warzywnymi,
– boisku do gier i zabaw,
– basenowej polanie
zlokalizowanych w części użytkowej ogrodu.
„Suchy potok” będzie wykonany z kamieni jednak jego charakter będzie się zmieniał w zależności od poszczególnych części ogrodu przybierając formę charakterystyczną dla danego rodzaju ogrodu: angielskiego, japońskiego oraz leśnego.

e_wizualizacja

koncepcja_ogrodu

przekrojA

przekrojB

skanuj0004

wizualizacja2